21.09.2019 - Hannover (Head of the River Leine) | |||
SM 8+ | Frederik Blanck, Florian Brüsewitz, Lennart Denecke, Dennis Hupe, Tobias Kühne, Daniel Marquard, Jannik Menke, Raavi Nasser, Fritz Marcinczak (St) (HRC-Sieg Nr. 2645) | Platz 1 | |
20.-23.06.2019 - Deutsche U19-Jugendmeisterschaften, Brandenburg | |||
JM 8+ A | Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Steeler RV/Osnabrücker RV/Deutscher RC/RC Hamm/Bessel-RC/RV Münster) | Platz 6 | |
08.-09.06.2019 - Ratzeburg | |||
SM 8+ B | Tom Bode, Florian Brüsewitz, Rasmus Henschel, Dennis Hupe, Jannik Menke, Thiemo Möllenkamp, Aaron Wehde, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 4 | |
04.-05.05.2019 - München | |||
JM 8+ A | Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Bonner RG/Deutscher RC/Hürther RG/Neusser RV/RC Germania Düsseldorf/RC Hamm/RTHC Bayer Leverkusen) | Platz 8 | |
JM 4+ A | Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 3 | |
13.-14.10.2018 - Deutsche Sprintmeisterschaften, Münster | |||
SM 4+ A | Florian Brüsewitz, Carl Philipp Hoppe, Dennis Hupe, Erik Thoms, Fritz Marcinczak (St) | Platz 3 | |
21.-24.06.2018 - Deutsche U17-Jugendmeisterschaften, Köln | |||
JF 4x+ B | Marie Beretz, Lisa Freitag, Finja Giesemann, Charlotte Osthaus, Fritz Marcinczak (St) | Platz 2 | |
05.-06.05.2018 - Bremen | |||
JF 4x+ B I | Marie Beretz, Carlotta Bunk, Finja Giesemann, Charlotte Osthaus, Fritz Marcinczak (St) (HRC-Sieg Nr. 2581) | Platz 1 | |
JF 4x+ B I | Marie Beretz, Lisa Freitag, Finja Giesemann, Charlotte Osthaus, Fritz Marcinczak (St) (HRC-Sieg Nr. 2572) | Platz 1 | |
21.-22.04.2018 - Münster | |||
JF 4x+ B I | Carlotta Bunk, Finja Giesemann, Charlotte Osthaus, Fabiola Werner, Fritz Marcinczak (St) (HRC-Sieg Nr. 2569) | Platz 1 | |
JF 4x+ B I | Carlotta Bunk, Finja Giesemann, Charlotte Osthaus, Fabiola Werner, Fritz Marcinczak (St) | Platz 3 | |
22.-25.06.2017 - Deutsche U17-Jugendmeisterschaften, München | |||
JM 4x+ B | Tom-Otis Brandes, Aaron Erfanian, Leon Knaack, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 3 | |
02.-04.06.2017 - Hamburg | |||
JM 4x+ B | Tom-Otis Brandes, Aaron Erfanian, Leon Knaack, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 4 | |
JM 4+ B I | Ryan Smith, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 2 | |
JM 4x+ B | Tom-Otis Brandes, Aaron Erfanian, Leon Knaack, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 2 | |
JM 4+ B I | Ryan Smith, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 3 | |
06.-07.05.2017 - Bremen | |||
JF 4x+ B I | Emma Bieniek, Solanyi Lovermann, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Lüneburger RC Wiking | HRC-Sieg Nr. 2554) | Platz 1 | |
JM 4x+ B I LG | Daniel Kemner, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 2 | |
JM 4x+ B I LG | Daniel Kemner, Fritz Marcinczak (St) | Platz 2 | |
JM 4x+ B I | Tom-Otis Brandes, Leon Knaack, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Regatta-Verband Ems-Jade Weser | HRC-Sieg Nr. 2544) | Platz 1 | |
JF 4x+ B I | Emma Bieniek, Solanyi Lovermann, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Lüneburger RC Wiking) | Platz 3 | |
JF 4x+ B I | Emma Bieniek, Solanyi Lovermann, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Lüneburger RC Wiking | HRC-Sieg Nr. 2541) | Platz 1 | |
JM 4x+ B I LG | Daniel Kemner, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 2 | |
JM 4x+ B I LG | Daniel Kemner, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC) | Platz 2 | |
JM 4x+ B I | Tom-Otis Brandes, Leon Knaack, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Regatta-Verband Ems-Jade Weser | HRC-Sieg Nr. 2531) | Platz 1 | |
JF 4x+ B I | Emma Bieniek, Solanyi Lovermann, Fritz Marcinczak (St) (Rgm: Deutscher RC/Lüneburger RC Wiking) | Platz 3 |